Równowaga między letnim a biurowym strojem

Latem wszystko jest wydaje się prostsze, jednak czy dobieranie naszej letniej garderoby jest mniejszym wyzwaniem niż zimą?

Często w wakacje nasz strój do pracy staje się trochę bardziej swobodny, dlatego w tym poradniku zajmiemy się letnią garderobą tak, by nie kolidowała z rozwojem ścieżki kariery. Mimo, że letnia pogoda zachęca nas to ubierania bardziej swobodnych rzeczy, to zastanówmy się najpierw czy jest to w zgodzie z naszym stanowiskiem i profesją, którą się zajmujemy, więc skupmy się najpierw na kilku niezawodnych radach, które będą pasować do różnych profesji.

1. Sprawdź obowiązujący dresscode w firmie.

Przede wszystkim zobacz czy twoje plany związane z garderobą są jednolite z obowiązującymi normami w firmie. Dodatkowo zawsze warto rzucić okiem na to, co do biura ubierają osoby zajmujące podobne stanowisko do twojego jak i na wyższym.

 

2. Ustal swoje cele.

Weź pod uwagę to, w jakiej branży pracujesz, czy jest to stanowisko, na którym masz na co dzień kontakt z klientem, czy też wykonujesz bardziej indywidualną pracę, bo w tym monecie będzie się różnić na ile możesz pozwolić w doborze garderoby. W końcu lepiej wzmacniać swoją pozycję w firmie za pomocą ubioru, niż sprawiać wrażenie osoby nieprofesjonalnej.

 

3. Sandał czy skandal?

Sandały na pewno będą prędzej akceptowalne w firmie z mniej formalnej atmosferą, gdzie przede wszystkim ceniona jest kreatywność. Jednak w momencie gdy twoje stopy będą przykuwać znacznie większą uwagę niż zazwyczaj, warto w tym momencie zadbać o regularny pedicure.

 

4. Wszystko na swoim miejscu.

Koronkowe bluzki i sukienki są już od kilku sezonów w modzie, więc dlaczego nie eksperymentować z nowymi trendami? Tylko wybierając ubrania w jasnych kolorach takich jak beż czy biel, zwróć uwagę na kolor bielizny, gdyż w tym momencie czarny stanik może być za bardzo odznaczający się. a to nie będzie działało na twoją korzyść.

 

5. Nie odsłaniaj wszystkich swoich atutów.

Letnie sukienki mają to do siebie, że często odsłaniają sporą część ciała. Jednak często, nadal w oficjalnych relacjach panuje przekonanie, że im więcej ciała odsłaniasz, to tym mniejszy jest twój profesjonalizm. Dlatego też, lepiej nie decydować się na krótką sukienkę na cienkich ramiączkach.

 

6. Siłownia czy plaża?

Jeżeli po pracy planujesz iść na siłownię lub na plażę i uważasz, że twój strój nie wymaga większych zmian by tam się potem udać, to w takim razie najprawdopodobniej ubrałaś się zbyt casualowo, wg standardów większości biur. W momencie gdy przed wyjściem do pracy spoglądasz w lustro i zadajesz sobie pytanie “czy nie ubrałam się zbyt sportowo do biura” – to najprawdopodobniej odpowiedź brzmi tak.

 

Mamy nadzieję, że te porady pomogą Ci cieszyć się letnią pogodą, jednocześnie nie obniżając przy tym rangi swojego zbudowanego wizerunku profesjonalistki. Liczymy, że uda Ci się zachować równowagę między wymogami związanymi z biurowymi wymogami a własnym letnim stylem.

Categories: Aktualności