Jak walczyć z syndromem “Nie mam nic do ubrania!”?

Czy wiesz, jaki jest główny powód tego kompleksu?

Garderoba, która nie do końca odpowiada twojemu potrzebom i stylowi. Dlatego też warto przed zakupami spędzić trochę czasu, by ocenić swój tryb życia. Dzięki temu unikniesz frustracji na zakupach albo już po.

Jednym z powodów tego problemu jest niewłaściwe podejście do zakupów. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się znaleźć niesamowitą rzecz i kupić ją bez zastanowienia, do czego mogłabyś ją później założyć? Wyjątkowa kreacja wymaga wyjątkowej okazji, np. na imprezy, która pewnie nigdy nie nadejdzie. I tak nasza szafa zaczyna wypełniać się ubraniami, czekającymi na lepsze jutro. Dodatkowo, ta jedna rzecz wydaje się być tak fantastyczna, że szkoda ją nosić na co dzień.

Przede wszystkim, pamiętaj, że świetna garderoba to nie kilka wspaniałych, drogich rzeczy, ale przede wszystkim ciuchy, które pasują do twojego stylu życia. Skup się na ubraniach, które możesz ubrać w ciągu tygodnia, niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, zawozisz dzieci do szkoły, czy idziesz na kawę z koleżanką.

Jeśli lubisz sporządzać listy, to coś dla Ciebie. Zacznij od wypisania czynności, które robisz w ciągu tygodnia, przykładowo:
– praca,
– fitness,
– spotkanie ze znajomymi,
– wieczorne wyjście do teatru/kina,
– spędzanie czasu w domu,
– odwiezienie dzieci na zajęcia pozaszkolne,
– bieganie,
– zakupy z rodziną.

Następnie wybierz te aktywności, które będą wymagać tego samego rodzaju odzieży i nazwij daną grupę. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować podobnego zestawu ubrań do biegania i fitnessu, stąd też możesz zebrać te czynności razem i nazwać “sport”.

Następnie policz, ile razy w ciągu tygodnia będziesz potrzebowała dany zestaw i wpisz to do tabeli przy odpowiedniej grupie: jeśli chodzisz do pracy pięć dni w tygodniu, to w stworzonej tabeli zapisz tę liczbę w okienku „praca”, natomiast, jeśli raz w tygodniu biegasz, a na fitness chodzisz raz lub dwa razy, to przy kategorii „sport” wpisz trójkę w tabeli.

Kiedy policzysz, jak często w ciągu tygodnia wypada dana kategoria, możesz stwierdzić, ile mniej więcej kompletów potrzebujesz. Zestawiając wyniki z tabeli ze stanem swojej szafy, bez problemu ustalisz, czego brakuje w twojej garderobie i jakich kreacji masz zbyt wiele.

Categories: Aktualności