Jak ubrać się na wigilię firmową

party, drinks, holidays, luxury and celebration concept - woman face with cocktail over christmas tree lights

Strój na firmowe spotkanie wigilijne jest świetnym momentem, by pokazać się współpracownikom trochę z innej strony. Jednak takie spotkania zawsze rodzą pytania: “Do jakiego stopnia powinnam się ubrać oficjalnie?”. Z jednej strony nie chcesz zaprezentować się w nudnym zestawie, w którym jesteś zawsze na spotkaniach z Klientami, a z drugiej strony, nie chcesz ubrać się zbyt wyzywająco czy sportowo. Dlatego mamy przygotowane kilka wskazówek, co najlepiej wybrać na takie spotkanie.

Jeżeli przyjęcie odbywa się w ciągu dnia, możesz wybrać kreację, która będzie mniej formalna, niż wieczorne przyjęcie. Z drugiej strony, jeżeli nawet idziecie na wydarzenie bardziej sportowe, to nadal pamiętaj, by się ubrać bardziej odświętnie. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który głównie spędzamy w gronie bliskich i w odświętnych kreacjach. Dlatego też, dla dziennych przyjęć możesz wybrać bluzkę z delikatnej tkaniny, łącząc to z wełnianą spódnicą i pięknym kardiganem. Na wieczorne wyjścia najlepszym wyborem będzie koktajlowa sukienka.

Jako kobieta dbająca o swoją karierę, nie chcesz,by twój strój został niewłaściwie odebrany. W końcu wigilia firmowa pełni nadal biznesową funkcję. Dlatego też podpowiedzią jak najlepiej się ubrać, może być miejsce, w którym odbędzie się spotkanie. Jeżeli wigilia odbywa się w 5-cio gwiazdkowym hotelu, to spokojnie możesz założyć, że elegantsza sukienka będzie odpowiednia. Z drugiej strony, jeżeli przyjęcie odbywa się w biesiadnej karczmie, to w tym momencie należy wybrać inny strój.

Nie zapominajmy jednak, że są to imprezy firmowe, więc pewne zasady wciąż obowiązują. Skupmy się teraz na rzeczach, których nie powinno się robić na tego typu spotkaniach. Przede wszystkim, nie wybieraj sukienek, które odsłaniają za dużo ciała, bo trzeba pamiętać, że jest to nadal spotkanie biznesowe. Po drugie, nie decyduj się na bluzki z dużym dekoltem, lub też na takie, które są zbyt przeźroczyste. Po trzecie, strój nie może być zbyt codzienny, w końcu jest to spotkanie wigilijne. Trampki, zwierzęce wzory, czy jeansy, niekoniecznie będą oddawać charakter spotkania. Pamiętaj, by też zadbać o włosy, by prezentowały się jak najlepiej, jak i postaw na delikatny, klasyczny makijaż.

Pamiętaj, jeżeli nadal pomimo powyższych wskazówek nie wiesz w co się ubrać na firmową wigilię, najlepiej zapytaj organizatorów, jakie mają oczekiwania i w jaki sposób większość osób ubierała się w przeszłości. Dzięki temu będziesz znała konkretne oczekiwania jak i postawy współpracowników do tego typu przyjęć.

Nasze propozycje na tego rodzaju spotkania:

Sukienka “Santa Monica”, posiada klasyczny krój, dzięki czemu dodatki mogą zadecydować jaki charakter nabierze ta sukienka, czy bardziej wieczorowy, czy dzienny.

Na wieczorne wyjście do eleganckiej restauracji proponujemy poniższy zestaw, w którym dobraliśmy pod kolor buty. Dla urozmaicenia tego zestawu dodaliśmy torebkę z błyskiem, by się wyróżniała na tym tle. Innym sposobem na zrobienie tego zestawu bardziej wieczorowego jest dodanie biżuterii, my postawiliśmy na naszyjnik z różowego złota.

Natomiast jeżeli spotkanie odbywa się w mniej formalnej atmosferze, warto postawić na klasyczne, czarne dodatki. Eleganckie i proste botki połączone z torebką, która jest w podobnym stylu, sprawiają, że cały strój nie jest przesadzony, a świetnie komponuje się z sukienką. Dodatkiem, który rozświetli kreację jest bransoletka ze szlachetnych materiałów.

facebook-002

Categories: Aktualności