Ikona mody, czyli kto?

kolaz blog-001

Nowy rok to świetna okazja na podsumowania, przemyślenia i zmiany. Może część tych noworocznych postanowień będzie dotyczyć zmiany Twojego stylu ubierania się? Każdego dnia jesteśmy bombardowane ogromną ilością propozycji stylizacji, hitami sezonu, analizą stylu gwiazdy czy też zdjęciami blogerek. Chwilami może być to przytłaczające i może pojawiać się pytanie, jak się odnaleźć w tym modowym świecie.

Na szczęście, mamy dobre wieści, że tak naprawdę warto stosować się do kilku zasad, by ze świata mody wybrać to, co jest dla nas najkorzystniejsze. Kobiety, które nazywamy ikonami stylu, stosują się do tych zasad i trzymając się ich, wybierają z aktualnych trendów to co do nich pasuje, bo w końcu moda ma nas ubierać i podkreślać nasze atuty, a nie przebierać.

1. Ubiór jest formą komunikacji.

Pewna teoria mówi, że nie ważne co robisz w życiu, za każdym razem coś komunikujesz. Specjaliści od mowy ciała zbudowali całe kariery na tej teorii – tak samo jak styliści. W końcu ubiór nie spełnia tylko roli ogrzania nas, ale jest też formą samoekspresji. Twój ubiór za każdym razem coś wyraża, niezależnie czy było to działanie zamierzone czy nie, dlatego też lepiej mieć kontrolę, nad tym co się chce przekazać.

Dodatkowo możesz stworzyć swój niepowtarzalny znak rozpoznawczy, może to być klasyczny bob jako fryzura, czy też określony kształt okularów. Z tej drugiej opcji skorzystała Iris Apfel, która niezależnie od okazji ubiera ogromne, okrągłe okulary, tylko dobiera ich kolor odpowiednio do sytuacji.

Iris Apfel

2. Strój jest odpowiedzią na wydarzenia społeczne.

Strój może jednocześnie charakteryzować nas, jak i wydarzenia, które wokół nas się odbywają. Nie bez powodu ubieramy się w określony sposób do biura lub na kolację w restauracji i rzadko kiedy na te dwie okazje ubierzemy to samo. Bierze się to stąd, że strój w tym momencie umożliwia nam na wyrażenie bez słów, że: “Jestem gotowa na to co się dzisiaj wydarzy”.

Idąc na pokaz mody, do teatru czy opery, wymaga to od nas ubrania się według pewnych zasad. W wymienionych wcześniej sytuacjach najczęściej decydujemy się na ubranie sukienki, tak jak to zrobiła Anne Wintour na zdjęciu. Prosta szara sukienka z dodatkami w jednym kolorze, sprawiły, że cała stylizacja jest prosta i minimalistyczna i nie można odmówić jej szyku.

897aa758d1b3051635072bd8148fef64

3. Odpowiedni rozmiar to podstawa.

Możesz mieć w swojej szafie najmodniejsze i najdroższe sukienki, jednak jeżeli rozmiar nie jest dopasowany do Ciebie, to nie będziesz wyglądać w nich szykownie. Tak jak już w naszych poprzednich artykułach wspominaliśmy, fakt, że kobiety często nie akceptują i nie rozumieją swojego ciała skutkuje tym, że zamiast ukryć mankamenty, to je podkreślają. Nie warto brać rzeczy, tylko dlatego, że jest na niej pożądany przez nas rozmiar, bo o wiele lepiej wyglądamy pewne siebie, w dobrze skrojonej sukience, niż w za ciasnym stroju, który krępuje nasze ruchy.

Adele na pewno nie należy do najchudszych celebrytek, jednak to nie oznacza, że nie może być ikoną mody. Wiele możemy się od niej nauczyć, jedną z takich rzeczy jest to, by zawsze się dobrze czuć we własnym ciele i nie wstydzić się go. Dobrze dobrane kreacje do figury Adele, powodują, że zawsze wygląda szykownie.

244373-adele

4. Ubieramy się dla siebie jak i dla osób do których idziemy.

Nawet jeśli strój ma wyrażać nas, to nierozsądnie jest zignorować osoby do których idziemy, cel i miejsce spotkania. Fakt, że właśnie kupiłaś nową spódniczkę mini i masz ogromną ochotę ubrać ją do biura, nie oznacza, że jest to zgodne z obowiązującym ubiorem do biura i, że będzie to zaakceptowane. Zawsze trzeba rozważyć dwie strony medalu, czyli to, w co chcemy się ubrać oraz to, jak chcemy być postrzegani.

Płaszcz Kate Middleton jest o klasycznym kroju, który świetnie sprawdzi się na oficjalne spotkania, jednak księżna zdecydowała się na dodanie własnego charakteru do tej stylizacji, działając kolorem i zakładając finezyjny kapelusz.

Kate Middleton

5. Baw się trendami, z umiarem.

Na pewno nie chcemy Cię zniechęcić do testowania nowych trendów, jak najbardziej warto testować nowinki ze świata mody. Jednak pamiętaj by były one adekwatne do sytuacji, np. niekoniecznie wesele jest odpowiednią okazją do próbowania kolorowych tenisówek, lepiej na taką okazję wybrać klasyczne szpilki.

Cekinowa marynarka Blake Lively będzie świetnie wyglądać w klubie na przyjęciu ze znajomymi. Jednak na biznesowe spotkania, lepiej zdecydować się na klasyczną wersję marynarki.

Blake Lively

6. Drobne zmiany, robią dużą różnicę.

Pasek zawiązany na supeł a nie tradycyjnie zapięty lub podwinięte rękawy potrafią mieć ogromny wpływ na twój styl. Wystarczy spojrzeć na swoją garderobę trochę innym spojrzeniem, by codzienne rzeczy nabrały trochę innego charakteru.

W tym zestawieniu Emmy Watson nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie podwinięte rękawy, które dodają zupełnie innego charakteru stylizacji.

83b823a110734d7419a097ebc060f9e3

W tym artykule chcieliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że status ikony mody wcale nie zależy od tego jak wymyślnie się ubieramy. Dobry ubiór to efekt przeanalizowania całej sytuacji, czyli gdzie, z kim i z jakiej okazji odbywa się spotkanie. W końcu ubieramy się nie tylko dla siebie ale i dla innych, i to wszystko jest osadzone w pewnych normach kulturowych. Po wzięciu pod uwagę wszystkich elementów, nadszedł czas na urozmaicenie stroju, tak, by podkreślał naszą osobowość. Możemy to zrobić za pomocą akcesoriów, kolorystyki czy też liczbą dodatków. Dlatego następnym razem, jak będziesz przeglądać najnowsze stylizacje, to przede wszystkim weź pod uwagę, czy to jest styl, który charakteryzuje Ciebie.

Źródło zdjęć: pinterest.com

Categories: Aktualności