Jak się ubrać na zimowe wesele?

Coraz więcej par decyduje się na wesele zimą. Takie święta jak Boże Narodzenie, Sylwester, Walentynki mogą nadać przyjęciu wyjątkową atmosferę. Jednak znacznie niższe temperatury niż latem zmuszają nas do dokładnego przemyślenia naszej garderoby, stąd też skupmy się na kilku elementach na które warto zwrócić uwagę przy wybieraniu kreacji.

Czytaj dalej

Równowaga między letnim a biurowym strojem

Latem wszystko jest wydaje się prostsze, jednak czy dobieranie naszej letniej garderoby jest mniejszym wyzwaniem niż zimą? Często w wakacje nasz strój do pracy staje się trochę bardziej swobodny, dlatego w tym poradniku zajmiemy się letnią garderobą tak, by nie kolidowała z rozwojem ścieżki kariery. Mimo, że letnia pogoda zachęca nas to ubierania bardziej swobodnych

Czytaj dalej

Chanel uniezależnia kobiety

W trakcie I wojny światowej to kobiety przejęły codzienne obowiązki mężczyzn i poszły do pracy. Jednak w tych czasach, głównym elementem stroju wyjściowego był gorset, stąd też pojawiła się potrzeba przedefiniowania potrzeb w stosunku co do garderoby. Propozycję, która opanowała świat, przedstawiła Coco Chanel.

Czytaj dalej

Ikona mody, czyli kto?

Kobiety, które nazywamy ikonami stylu, stosują się do kilku prostych zasad i wybierają z aktualnych trendów to co do nich pasuje, bo w końcu moda ma nas ubierać i podkreślać nasze atuty, a nie przebierać.

Czytaj dalej

Jak ubrać się na wigilię firmową

Strój na firmowe spotkanie wigilijne jest świetnym momentem, by pokazać się współpracownikom trochę z innej strony. Jednak takie spotkania zawsze rodzą pytania: “Do jakiego stopnia powinnam się ubrać oficjalnie?”.

Czytaj dalej

Sukces zaczyna się od twojej garderoby

Kiedy wchodzisz do nowego środowiska pracy, musisz być pewna, że dobrze wyglądasz. Wczucie się w nową rolę zawodową wymaga czasu, dlatego warto ułatwić sobie start. Pewność siebie zyskasz, kiedy będziesz czuła się dobrze we własnej skórze. Jak ją w sobie odkryć? Zacznij od garderoby!

Czytaj dalej

Rozmiar ma znaczenie

Często w mediach społecznościowych i na forach dyskusyjnych można zobaczyć ogólne niezadowolenie z tabeli rozmiarów, które różnią się między jedną firmą a drugą. Również można zobaczyć wypowiedzi bloggerów, którzy próbują określić która firma ma najbardziej “prawidłową” rozmiarówkę.

Czytaj dalej